Product Details
General Information
| Displayport | 1 |
| Environment Support | ENERGY STAR Certified |
| Dimensions With Stand | 614x225x455mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Built In Speakers | No |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Colour | Black |
| Full HD | Yes |
| HDMI Port | 1 |
| Manufacturer | Acer |
| Monitor Size | 27in |
| Panel Type | IPS |
| Response Time | 4ms |
| Resolution | 1920x1080 |
| Weight | 4.79kg |
| Size Range | 27-27.9in |
Product Information
| Brand | Acer |
| Type | Computer Monitors |
Description
Acer V7 69cm 27" 16:9 ZeroFrame IPS 100Hz 4ms. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.