62% Off
‹ Prev
Next ›
Alba Large Triangular Umbrella Stand - 25.4" x 6.1" x 13" x - Steel, ABS Plastic - 1 Each - Black
- Innovative concept of umbrella stand.
- Large capacity holds up to twelve umbrellas.
- Cut-out umbrella design on each side helps guarantee a fast drying time.
- The water retainer is 1" deep.
£45.94
RRP: £120.24
Inc. VAT £55.13
Product Details
General Information
| Depth | 13" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Alba, Inc |
| Height | 25.4" |
| Product Name | Large Triangular Umbrella Stand |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 6.1" |
Product Information
| Brand | Okota |
| Type | Lighting |
Description
Triangular umbrella stand offers a large capacity, holds up to twelve umbrellas. Clever umbrella cut-out design on the sides provide excellent ventilation and speeds up drying time. Equipped with a water retainer. Three interior hooks to hang pocket umbrellas. No tools required for assembly.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.