Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Material | Steel |
| Dimensions | 550x590x1205mm |
| Country of Origin | UK |
| Maximum Load | 300kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Wheel Diameter | 260mm |
Product Information
| Brand | Apollo |
| Type | Trucks |
Description
Our Apollo® Sack Trucks are designed to move large bulky loads (300kg) and be easily manoeuvrable.
This range is perfect for arange of environments when wanting to move goods from A to B.
Alongside being safe and practical, some of the Apollo® Sack Trucks come with strong, riveted knuckle guard hand grips.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.