Product Details
General Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Colour | Black |
| Resolution | 2560x1440 |
| Built In Speakers | 2x 2w |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Dimensions With Stand | 730.2x209.9x531.1mm |
| Displayport | 1 |
| HDMI Port | 1 |
| Full HD | QHD |
| Manufacturer | AOC |
| Response Time | 4ms |
| Panel Type | IPS |
| Monitor Size | 31.5in |
| Size Range | 28-31.9in |
| Weight | 6.8kg |
Product Information
| Brand | AOC |
| Type | IPS Monitor |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.