Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Built In Speakers | No |
| Dimensions | 360.1 |
| Manufacturer | Asus |
| Full HD | FHD |
| Panel Type | IPS |
| Monitor Size | 15.6in |
| Resolution | 1920x1080 |
| Response Time | 5ms(GTG) |
| Size Range | 15.6-16in |
| USB Port | Yes |
| Weight | 0.78kg |
Product Information
| Brand | Asus |
| Type | LED Monitor |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.