Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Product colour | White |
| Label type | DK |
| Label diameter | 1.2 cm |
| Dimensions (WxDxH) | 54 x 115 x 112 mm |
| Weight | 20 g |
| Package weight | 29 g |
| Labels per pack | 1200 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Pallet gross weight | 259.9 kg |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Country of origin | China |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
These Genuine Brother DK-11219 Black on White labels come in handy for a wide range of your general labelling needs. For use in both the home and office environment, these pre-cut round labels can be used to display 2D barcodes and text.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.