7% Off
‹ Prev
Next ›
Brother Black Toner Cartridge 4k pages - TN326BK
- Works with Original
- Brother
- DCP Laser: DCP-L8450CDW - DCP-L8400 - DCP-L8450 - DCP-L8400CDN
- HL: HL-L8250CDN - HL-L8350CDW - HL-L8250 - HL-L8350
- Laser Printer: MFC-L8650CDW - MFC-L8850CDW - DCP-L8450CDW - HL-L8350CDW - DCP-L8400CDN - HL-L8250CDN
- MFC Laser: MFC-L8650 - MFC-L8650CDW - MFC-L8850 - MFC-L8850CDW
- Brother
- Prints 4,000 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
£63.30
RRP: £67.76
Inc. VAT £75.96
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 4000 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 558 g |
| Package weight | 880 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 136.9 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Choose this genuine TN326BK Toner Cartridge to ensure your printer continues to deliver printouts you can be proud of. As it’s a high yield cartridge, the TN326BK in Black lasts longer than a standard cartridge but offers the same excellent quality results.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.