Product Details
General Information
| Colour | Black/White |
| Tape type | DK |
| Country of origin | China |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Tape length | 30.48 m |
| Width | 64 mm |
| Depth | 115 mm |
| Height | 112 mm |
| Weight | 169 g |
| Package weight | 236 g |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 359.3 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Tape size | 5.4 cm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Designed for use with Brother's range of QL printers, this genuine Brother DK-N55224 Black on White Paper Roll comes in handy around the office as well as in retail and hospitality environments, and allows you to create labels of any length.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.