Product Details
General Information
| Colour | Black/White |
| Product colour | White |
| Label type | DK |
| Dimensions (WxDxH) | 76 x 115 x 112 mm |
| Weight | 203 g |
| Label size | 50 mm x 30.48m |
| Package weight | 258 g |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Pallet gross weight | 400.3 kg |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Country of origin | China |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Whether you’re producing labels for envelopes, folders or shelving signage, you can enjoy the flexibility of creating any type of custom length label. The DK-22223 Continuous Paper Labelling Tape comes complete with strong adhesive for permanent sticking power, so it’ll come in useful around both the work and home office.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.