7% Off
‹ Prev
Next ›
Brother Thermal Transfer Paper A4 6 rolls - PAR411
- Works with Original
- Brother
- PJ: PJ-520 - PJ-522 - PJ-620 - PJ-623 - PJ-660 - PJ-663 - PJ-700 - PJ-763 - PJ-773 - PJ-800 - PJ-863 - PJ-883 - PJ-560 - PJ-563 - PJ-662 - PJ-673 - PJ-722 - PJ-723 - PJ-760 - PJ-820 - PJ-822 - PJ-823 - PJ-720 - PJ-762 - PJ-860 - PJ-523 - PJ-562 - PJ-622 - PJ-763 MFi - PJ-862
- Brother
- A4 (210mmx297mm)
- Delivers professional-quality printouts
- Compatible with Brother's PocketJet series
£38.65
RRP: £41.48
Inc. VAT £46.38
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Country of origin | Japan |
| Pallet gross weight | 319.9 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 99 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 33 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Width | 190 mm |
| Height | 235 mm |
| Depth | 132 mm |
| Diameter | 5.7 cm |
| Weight | 2.81 kg |
| Package weight | 3.05 kg |
| Quantity per box | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 99 pc(s) |
| Pallet gross height | 7.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Plain Paper |
Description
Brother thermal paper roll for the PJ series mobile printers. A4 width x 30 metres long. 6 rolls per box.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.