62% Off
‹ Prev
Next ›
CEP Mineral by Cep Magazine File Pink - 1006742681
- Dynamic and elegant line
- Contrasting matt finish on a glossy background
- Store all documents up to 24 x 32 cm in size, vertically or horizontally
- The handle provides excellent grip
- Retaining 2cm wall lip allows easy storage or retrieval of records
- Recyclable shock resistant polystyrene
- StockCode: 49888CE
£6.17
RRP: £16.20
Inc. VAT £7.40
Product Details
General Information
| Colour | Pink |
| Dimensions | 270x310x85mm |
| Manufacturer | CEP Office Solutions |
| Material | Polystyrene |
| Internal Dimensions | 245x30mm |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Storage For | A4 literature and magazines |
| Weight | 300g |
Product Information
| Brand | CEP |
| Type | Magazine Files & Racks |
Description
A magazine rack with dynamic and elegant lines, highlighted by a material with contrasting matt finish on a glossy background. Versatile, it allows you to store all documents up to 24 x 32 cm in size, vertically or horizontally.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.