‹ Prev
Next ›
Demountable Roll Container; 4 Security Sides (50 x 50mm Mesh); Internal Height mm: 1640; 500kg; Silver
Non-Returnable
- Bright zinc electroplated finish with a re-inforced wire base
- Hygienic - steam clean or pressure wash
- Detachable rod infill sides for easy storage
- Mobile on 2 fixed & 2 swivel 100 mm nylon castors with roller bearings
- Capacity kg evenly distributed: 500
£420.80
Inc. VAT £504.96
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Dimensions | 800x715x1830mm |
| Country of Origin | UK |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Maximum Load | 500kg |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 47kg |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Trolleys |
Description
Bright zinc electroplated finish with a re-inforced wire base
Hygienic - steam clean or pressure wash
Detachable rod infil sides for easy storage
Mobile on 2 fixed & 2 swivel 100 mm nylon castors with roller bearings
Capacity kg evenly distributed: 500
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.