‹ Prev
Next ›
Demountable Roll Container; 4 Sides (1 x 1/2 Drop Side); Internal Height mm: 1630; 500kg; Silver
Non-Returnable
- Bright zinc electroplated finish with a re-inforced wire base
- Hygienic - steam clean or pressure wash
- Detachable rod infill sides for easy storage
- Mobile on 2 fixed & 2 swivel 100 mm nylon castors with roller bearings
- Capacity kg evenly distributed: 500
£279.55
Inc. VAT £335.46
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 800x715x1815mm |
| Maximum Load | 500kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 39kg |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Trolleys |
Description
Bright zinc electroplated finish with a re-inforced wire base
Hygienic - steam clean or pressure wash
Detachable rod infil sides for easy storage
Mobile on 2 fixed & 2 swivel 100 mm nylon castors with roller bearings
Capacity kg evenly distributed: 500
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.