Product Details
General Information
| Drum Size | 210 Litre |
| Dimensions | 1219x812x1100mm |
| Country of Origin | China |
| Colour | Orange |
| Lift Capacity | 250kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Material | Steel |
| Weight | 50kg |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Information
| Brand | GPC |
| Type | Drum Truck |
Description
Designed to carry full or empty 210 litre steel drums
This unit smoothy lifts the drum (in 20mm increments) which is held firm by the clamp
Ideal for moving drums from Euro & UK pallets
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.