8% Off
‹ Prev
Next ›
Epson C13T00S14A10 (103) Ink Bottle Black 4.5k Pages 70ml
- Works with Original
- Epson
- Eco Tank: L1200 - L1210 - L1250 - L3100 - L3156 - L3160 - L3210 - L3250 - L5290 - L3110 - L3111 - L3116 - L3251 - L3256 - L3260 - L3500 - L3550 - L5190 - L5296 - L3150 - L3200 - L5200 - L5590 - L3151 - L3211 - L3266 - L3560
- L: L1110 CIS - L3110 CIS - L1110 - L3100 - L3100 CIS - L3110 - L3111 - L1100 - L3101 CIS - L1110 MEAF - L3100 MEAF - L3110 MEAF
- Inkjet Printer: EcoTank L3111 - L3151 - L5190 - EcoTank L3110 - L3150
- Epson
- Prints up to 4,500 pages
- Colour: Black
- For use with L5190/L3151/L3150/EcoTank L3111/EcoTank L3110
- EcoTank 103 ink bottle
£8.09
RRP: £8.75
Inc. VAT £9.71
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | L5190, L3156, L3151, L3150 |
| Black ink volume | 65 ml |
| Country of origin | Indonesia |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 58 mm |
| Package depth | 178 mm |
| Package height | 56 mm |
| Package weight | 130 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946690711 |
| Master (outer) case gross weight | 118.9 kg |
| Master (outer) case length | 480 mm |
| Master (outer) case width | 310 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per pallet | 1350 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1890 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Take the stress out of printing with the four-colour 103 ink series. It's designed to give you a hassle-free, ultra-low-cost and mess-free solution for everyday printing. From one set of ink, you can produce thousands of pages without having to change a cartridge. When a refill is finally due, it's easy and mess-free thanks to the re-engineered bottles.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.