70% Off
‹ Prev
Next ›
Fellowes Startlet2 Plus Manual Comb Binding Machine White/Grey 5227901
- 12 sheet punch capacity, 120 sheet binding capacity with a maximum comb size of 16mm
- 2 position edge guide aligns sheets accurately
- Patented comb & document measure for quick selection of the correct size supplies
- Long punch lever requires minimum force for easy punching
- Independent punch and comb opening mechanisms for more productive binding
£70.68
RRP: £233.80
Inc. VAT £84.81
Product Details
General Information
| Colour | White/Grey |
| Product colour | Grey, White |
| Maximum capacity | 12 sheets |
| Width | 482.6 mm |
| Depth | 203.2 mm |
| Height | 139.7 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Binding Machines |
Description
Featuring a Long punch lever the Starlet 2+ requires minimum force for easy punching, making binding documents easier than ever, boasting a punch capacity of up to 12 sheets and a binding capacity of up to 120 sheets in A4.
With a 2 position edge guide and independent punch and comb opening mechanisms, make the Starlet 2+ the ideal comb binder for small offices.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.