‹ Prev
Next ›
Anti-Fatigue Ergonomic Non-Slip Floor Standing Comfort Mat 60 x 40cm Black - UFC16240BLK
Non-Returnable
- Anti-Slip base
- Relieves pressure to improve comfort when standing for long periods
- Anti-Microbial
- Suitable for kitchens, offices and classrooms
- Can be cleaned easily
- StockCode: 11420FL
£149.56
Inc. VAT £179.47
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Polyurethane |
| Dimensions | 600x400mm |
| Length | 400mm |
| Manufacturer | Floortex Europe Ltd |
| Width | 600mm |
| Use | Indoor |
Product Information
| Brand | Floortex |
| Type | Accessories |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.