‹ Prev
Next ›
Doortex Advantagemat Dirt Trapping Mat for Indoor Use 100% Polypropylene Fibres Anti Slip Vinyl Backing 60 x 90cm Blue UFC46090DCBLV
Non-Returnable
- The total solution for dust & moisture
- Polypropylene fibres trap dirt
- Flexible anti slip vinyl backing
- Easy to clean
- Rectangular Shape
- Indoor use
- StockCode: 11189FL
£113.12
Inc. VAT £135.74
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Material | Polypropylene |
| Dimensions | 600x900mm |
| Construction | Plush Pile |
| Manufacturer | Floortex Europe Ltd |
| Length | 900mm |
| Use | Indoor |
| Width | 600mm |
Product Information
| Brand | N/S |
| Type | Door Mats |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.