Product Details
General Information
| Colour | Black/Grey |
| Material | Steel/Plastic |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 410x680x920mm |
| Maximum Load | 120kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 7kg |
| Wheel Diameter | 100mm |
| Wheel Type | Castor |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Tyres | Rubber |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Trucks |
Description
Plastic platform with integral carry handles
Unique wheels which fold underneath the platform when the handle is folded
Telescopic Handle with 3 heights: 720/820/920mm
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.