Product Details
General Information
| Colour | White/Black |
| Material | Steel |
| Dimensions | 460x670x1180mm |
| Country of Origin | China |
| Maximum Load | 150kg |
| Number Of Steps | 3 Tread |
| Platform Height | 725mm |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 6kg |
| Tread Size | 380x260mm |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Information
| Brand | GPC |
| Type | Ladders |
Description
Tubular steel construction
Fitted with non-slip treads,and non-slip feet
Foam covered handle, giving comfortable backing when used as a seat
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.