‹ Prev
Next ›
Heavy Duty' Compact TruckSolid Wheels; Aluminum; 200kg; Silver/Black
Non-Returnable
- Unfold in seconds
- Lightweight, Simple to Use & Easy to Carry
- All Units are of Aluminium Construction
- These Units can be Stored or Transported in Confined Spaces Making Them Ideal For Deliveries
- knuckle guard hand grips
£174.95
Inc. VAT £209.94
Product Details
General Information
| Colour | Silver/Black |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 620x600x1255mm |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 10kg |
| Wheel Diameter | 200mm |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Tyre Type | Rubber |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Trucks |
Description
Unfold in seconds
Lightweight, Simple to Use & Easy to Carry
All Units are of Aluminium Construction
These Units can be Stored or Transported in Confined Spaces Making Them Ideal For Deliveries
knuckle guard hand grips
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.