8% Off
‹ Prev
Next ›
HP 652A Black Standard Capacity Toner 11.5K pages for HP Color LaserJet Enterprise M651/M680 - CF320A
- Works with Original
- HP
- Color LaserJet: Enterprise M651DN - Enterprise MFP M680dn - LaserJet Enterprise MFP M680F - Series Enterprise M680z
- Laser Printer: Color LaserJet Enterprise M651n - Color LaserJet Enterprise M651xh - Color LaserJet Enterprise M680dn - Color LaserJet Enterprise Flow MFP M680z - Color LaserJet Enterprise M651dn - Color LaserJet Enterprise MFP M680f - Color LaserJet Enterprise Flow - Color LaserJet Enterprise M680f - Color LaserJet Enterprise MFP M680dn
- HP
- Original HP 652A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~11,500 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for enterprise workgroups with managed printing environments, and small and medium-size businesses that carry out in-house marketing.
- Depend on Original HP 652A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
£240.00
RRP: £260.99
Inc. VAT £288.00
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 652 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 11500 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF320A |
| Total amount of recycled materials used for making | 12% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Width | 390 mm |
| Depth | 164 mm |
| Height | 214 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 164 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package weight | 1.84 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 7.2 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 14 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 14 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 56 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 56 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 56 pc(s) |
| Pallet gross weight | 123.5 kg |
| Pallet weight (EU) | 123.5 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886112501112 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for enterprise workgroups with managed printing environments, and small and medium-size businesses that carry out in-house marketing.\nHP 652 LaserJet Printing Supplies produce standout business documents with glossy, photo-quality colour. HP ColorSphere technology delivers consistent, professional colour. Avoid wasted time and supplies with reliable Original HP toner cartridges.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.