Product Details
General Information
| Colour | Other Colours |
| Cartridge Type | Original |
| Compatibility | HP Designjet Z5200 PostScript Printer |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Printing colours | Grey |
| OEM code | CN634A |
| Country of origin | Singapore |
| Width | 283 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 118 mm |
| Weight | 440 g |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 500 g |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 297 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 2.72 kg |
| Master (outer) case length | 218 mm |
| Master (outer) case width | 298 mm |
| Master (outer) case height | 132 mm |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross height | 92 cm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.8 |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Print cartridge volume (metric) | 300 ml |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 920 mm |
| Box contents | Ink cartridge |
| Compatible ink types, supplies | Pigment-based |
| Retail only | N |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Ink |
Description
Ideal for low-volume print service providers, including copy shops and quick printers.\nHP 772 300-ml Light Gray DesignJet Ink Cartridges print with the same vivid colour and the same professional quality, over and over again. Original HP supplies are designed together with the printer to provide consistent, trouble-free printing.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.