Product Details
General Information
| Cartridge Type | Original |
| Colour | Light Magenta |
| Compatibility | HP Designjet Z5200 PostScript Printer |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Printing colours | Magenta |
| OEM code | CN631A |
| Country of origin | Singapore |
| Width | 283 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 118 mm |
| Weight | 440 g |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 500 g |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 297 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 2.72 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.8 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 920 mm |
| Box contents | Ink cartridge |
| UNSPSC-code | 44103105 |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Ink |
Description
Ideal for low-volume print service providers, including copy shops and quick printers.\nHP 772 300-ml Light Magenta DesignJet Ink Cartridges print with the same vivid colour and the same professional quality, over and over again. Original HP supplies are designed together with the printer to provide consistent, trouble-free printing.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.