9% Off
‹ Prev
Next ›
HP No 924 Cyan Standard Ink Cartridge 400 Pages - 4K0U3NE
- Works with Original
- HP
- Inkjet Printer: OfficeJet Pro 8122e - OfficeJet Pro 8125e - OfficeJet Pro 8135e - OfficeJet Pro 8124e - OfficeJet Pro 8134e - OfficeJet Pro 8132e - OfficeJet Pro 8122e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 8132e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 8123 All-in-One Printer - OfficeJet Pro 8133 All-in-One Printer - OfficeJet Pro 8125e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 8124e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 8135e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 8134e All-in-One Printer
- HP
- HP 924 ink cartridges work with: HP OfficeJet Pro 8120e, 8130e, 8135e, HP OfficeJet Pro 8122 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8128 All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 8134 All-in-One Printer
- (~400) pages
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Ideal for professional-quality printing with vibrant color and bold blacks.
- 1 Cartridge
£11.01
RRP: £12.04
Inc. VAT £13.22
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | HP |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | HP 924 ink cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 400 pages |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Malaysia |
| Product colour | Cyan |
| HP segment | Premium Home |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Width | 114.8 mm |
| Depth | 23.9 mm |
| Height | 100.1 mm |
| Weight | 40 g |
| Package width | 114.8 mm |
| Package depth | 23.9 mm |
| Package height | 100.1 mm |
| Package weight | 60 g |
| Hazard pictogram(s) | GHS07 |
| Health hazard statement(s) | H317 |
| Products per pallet | 4224 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 176 pc(s) |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet gross weight | 326.6 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (301) 197192363218; (30A) 199764687234; (30B) 199764687241; (CE1) 196786147333; (LS1) 199764687258; (LS2) 199764687265; (LS3) 199764687272; (SE1) 196786147340 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197192363218, 199764687234, 199764687241, 196786147333, 199764687258, 199764687265, 199764687272, 196786147340 |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Box contents | 1 Cartridge |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219.2 x 1333.5 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1016 x 1219.2 x 1333.5 mm (40 x 48 x 52.5") |
| Pallet weight (imperial) | 326.3 kg (719.4 lbs) |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Ink |
Description
Ideal for professional-quality printing with vibrant color and bold blacks.\nCount on professional-quality documents. Original HP Ink Cartridges provide impressive reliability for dependable performance and durable results.[1] Print with inks that produce business documents with vibrant colors and sharp black text.[2]
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.