‹ Prev
Next ›
HP Poly Studio USB-A 4K Video Collaboration Soundbar - For use with Zoom and Microsoft Teams
- Make the connection personal with built-in group and speaker framing provided by Poly DirectorAI smart camera technology. Everybody on the video call can see the important details — right down to body language and facial expressions.
- Powerful stereo speakers ensure everyone can hear. A six-microphone array gives you confidence that your ideas will come across clearly. With Poly, everyone is an equal participant in meetings.
- Poly NoiseBlockAI technology tunes out distracting sounds that interrupt meetings. And outside conversations stay out of your calls with Acoustic Fence technology — it captures just the voices within a defined space.
£686.98
Inc. VAT £824.38
Product Details
General Information
| Product colour | Black |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 80% |
| Bundled software | Poly Lens |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 80 |
| UNSPSC-code | 45121520 |
Product Information
| Brand | Poly |
| Type | Webcam |
Description
USB video bar for clear collaboration Quality audio and video for mid-sized rooms. Poly Studio is an easy-to-use USB video bar designed for medium meeting spaces. Advanced acoustics ensure everyone sounds their best. Poly DirectorAI smart camera technology shows just enough of the room.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.