‹ Prev
Next ›
HP Poly Voyager 4320 UC USB-C Wireless Stereo Headset
- Move freely between all your workspaces with this portable headset. Roam with ease with up to 50 m / 164 ft of wireless range. Reduce background noise and control your conversations with Acoustic Fence technology.
- Boost your productivity with continuous comfort, up to 24 hours of talk time, and connectivity to multiple devices. Extend your talk time by using the desktop charge stand or by using the headset in the corded USB mode.[1,2]
£134.27
Inc. VAT £161.12
Product Details
General Information
| Form | On Ear Headset |
| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Colour name | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Country of origin | China, Mexico |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Wireless range | 50 m |
| Ear coupling | Supraaural |
| Driver unit | 3.2 cm |
| Microphone type | Boom |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Continuous audio playback time | 47 h |
| Battery recharge time (charging case) | 1.6 h |
| Talk time | 24 h |
| Standby time | 50 h |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Sustainability certificates | TCO |
| Width | 155 mm |
| Depth | 67 mm |
| Height | 182 mm |
| Package width | 186 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 324.73 g |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Pouch | Yes |
| Pallet gross weight | 105.4 kg |
Product Information
| Brand | Poly |
| Type | Headsets & Microphones |
Description
Cut wires. Cut Costs. Free your workers from their desks with the entry-level Bluetooth wireless headset. Meet the Voyager 4300 UC Series. It’s everything your teams need to stay productive and connect to all their devices whether at home or in the office.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.