11% Off
‹ Prev
Next ›
HP Preventative Maintenance Fuser Kit 220V for Colour LaserJet Enterprise MFP M570/575 - CE506A
- Works with Original
- HP
- Color LaserJet: CP3525 - CM3530fs - CP3525dn - CP3525n - CM3530 - CP3525x
- Laser Printer: Color LaserJet CP3525n - Color LaserJet CP3525x - LaserJet Enterprise 500 color M575f - Color LaserJet CM3530 - Color LaserJet CP3525dn - LaserJet Pro 500 color M570dn - LaserJet Pro 500 color M570dw - Color LaserJet CM3530fs - LaserJet Enterprise 500 color M551dn - LaserJet Enterprise 500 color M551n - LaserJet Enterprise 500 color M551xh - LaserJet Enterprise 500 color M575dn - LaserJet Enterprise color flow M575c - LaserJet 500 Color M551dn - LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575f - Color LaserJet Managed MFP M575dnm - LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn - LaserJet Enterprise 500 Color M551xh - LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn - Color LaserJet Managed Flow MFP M575cm - LaserJet Enterprise Color flow MFP M575c - LaserJet Pro 500 Color MFP M570dw - LaserJet Enterprise 500 Color M551n
- HP
- HP Color LaserJet CM3530/CP3525/500 color M551 Supply Kits work with: HP LaserJet Pro M570
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
£175.33
RRP: £196.36
Inc. VAT £210.39
Product Details
General Information
| Colour | Black/Colour |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP Color LaserJet CM3530/CP3525/500 color M551 Supply Kits work with |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Width | 500 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 300 mm |
| Weight | 2 kg |
| Package length | 20 cm |
| Package width | 500 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 300 mm |
| Package weight | 3.5 kg |
| Print technology | Laser |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884420175704 |
| Technical features | 220V |
| UNSPSC-code | 44103004 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Part |
Description
Ensure consistent colour and optimum print quality every time with the easy to install HP Color LaserJet fuser kit.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.