Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Bonded Leather |
| Chair Colour | Black |
| Back Width | 660mm |
| Back Height | 330mm |
| Dimensions | 660x660x770mm |
| Country of Origin | China |
| Frame | Fully Upholstered |
| Manufacturer | Dynamic |
| Warranty | 2 Year Mechanical/1 Year Fabric Warranty |
| Seat Depth | 520mm |
| Seat Height | 440mm |
| Self Assembly | Assembled |
| Style | Modular Seating |
| Weight | 16.75kg |
Product Information
| Brand | Infinity |
| Type | Reception Chairs |
Description
Turn corners and create an integrated modular seating look with this contemporary version of our crowd pleasing comfort break out solution.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.