10% Off
‹ Prev
Next ›
Kyocera TK8305K Black Toner Cartridge 25k pages - 1T02LK0NLC
- Works with Original
- Kyocera
- Laser Printer: TASKalfa 3050ci - TASKalfa 3051ci - TASKalfa 3551ci - TASKalfa 3550ci
- Kyocera Mita
- TASKalfa: 3050ci - 3051ci - 3550ci
- Kyocera
- Toner cartridge for use with Kyocera laser printers
- Genuine Kyocera cartridge for reliable operation
- Compatible with TASKalfa 3050ci/TASKalfa 3550ci/TASKalfa 3051ci/TASKalfa 3551ci laser printers
- Colour: Black
- Page yield: 25000 pages
£99.68
RRP: £110.40
Inc. VAT £119.62
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Compatibility | TASKalfa 3050ci, TASKalfa 3550ci, TASKalfa 3051ci, TASKalfa 3551ci |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 25000 pages |
| Product colour | Black |
| Width | 120 mm |
| Depth | 600 mm |
| Height | 140 mm |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Kyocera |
| Type | Toner |
Description
Related products: TASKalfa 3050ci, TASKalfa 3550ci, TASKalfa 3051ci, TASKalfa 3551ci
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.