‹ Prev
Next ›
Large Heavy Duty Shelf Truck; Fixed/Swivel (x2 Braked) Castors; Steel/Heavy Duty Veneer; 300kg; Blue/Veneer
Non-Returnable
- Ideal for use in factories, warehouses etc
- Comes with 1 x shelf but the unit can hold 2 further shelves (available as extras)
- Heavy duty veneer removable shelves
£560.40
Inc. VAT £672.48
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Material | Steel/Wood |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 805x1235x1750mm |
| Maximum Load | 300kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Tyre Type | Rubber |
| Style | 2-Tier |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Wheel Type | Castors |
| Weight | 57kg |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Trolleys |
Description
Ideal for use in factories, warehouses etc
Comes with 1 x shelf but the unit can hold 2 further shelves (available as extras)
Heavy duty veneer removable shelves
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.