Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Material | Steel |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 700x1430x1070mm |
| Maximum Load | 250kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 53kg |
| Wheel Type | Castors |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Style | 2-Tier |
| Tyre Type | Rubber |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Trolleys |
Description
Manufactured in angle steel with fixed painted steel trays
Shelves feature a lipped edge
Mobile on 2 Fixed, 2 Swivel Braked 125mm Rubber Castors
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.