65% Off
‹ Prev
Next ›
Leitz Power Performance P3 Staples (Pack 5000) 55721000
- For stapling up to 30 sheets (80 gsm)
- Each box contains 5,000 staples
- Premium quality, recommended for use with all stapler brands
- 6 mm leg length
- Up to on Leitz staplers when used with Leitz staples
£2.80
RRP: £8.04
Inc. VAT £3.36
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Type | Staples pack |
| Gauge | 26/6 |
| Staple leg length | 6 mm |
| Capacity | 210 staples |
| Staple purpose | Fixing |
| Type of staple | 26/6 |
| Product colour | Metallic |
| Stapling capacity | 30 sheets |
| Suitable for materials | Paper |
| Width | 55 mm |
| Height | 23 mm |
| Quantity per pack | 5000 pc(s) |
Product Information
| Brand | Leitz |
| Type | Staples |
Description
26/6 strong steel staples. Use with a Leitz stapler for optimum performance.