‹ Prev
Next ›
Leitz WOW Ringbinder A4 Polypropylene 2 O-Ring 25mm Purple - Outer carton of 10
Non-Returnable
- Ideal for A4 sized paper sheets, pockets or indices
- Spine label for easy identification of content
- 25 mm, 2 Round Ring mechanism.
- 190 A4 sheet capacity (80 gsm)
- StockCode: 77757AC
£162.16
Inc. VAT £194.59
Product Details
General Information
| Colour | Purple |
| Ring Type | O-Ring |
| Size | A4 |
| Environment Support | 100% Recyclable |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 257x32x314mm |
| Capacity | 190 A4 sheet (80 gsm) |
| Ring Diameter (mm) | 25mm |
| Orientation | Portrait |
| Material | Polypropylene |
| Number Of Rings | 2 Ring |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Spine Width | 30mm Spine |
| Weight | 110g |
Product Information
| Brand | Leitz |
| Type | Binder |
Description
High quality PP ring binder in fresh, vibrant WOW colours with dual colour effect, for presentations or storing documents. PP. 25 mm, 2 Round Ring mechanism. A4.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.