Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Material | Steel |
| Dimensions | 610x1480mm |
| Country of Origin | UK |
| Maximum Load | 150kg |
| Number Of Steps | 3 Tread |
| Platform Size | 550x145mm |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Warranty | 3 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Climb-It® |
| Type | Ladders |
Description
These Climb-It® Loading Steps are manufactured from strong tubular steel in a blue finish.
This range comes with a strong knuckle guard hand grips.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.