‹ Prev
Next ›
Nobo Small Magnetic Whiteboard with Cork Notice Board 585x430mm White
Non-Returnable
- Small magnetic whiteboard with notice board and stylish silver and black arched frame
- Size 585x430mm
- Adhesive pads and magnets for wall or metal surface mounting
- Magnetic whiteboard and cork notice board section for planning activities and pinning reminders
- Supplied with a whiteboard pen, whiteboard magnets and adhesive mounting pads and magnets
- StockCode: 76875AC
£77.56
Inc. VAT £93.07
Product Details
General Information
| Size | Other Sizes |
| Product colour | White, White, White, White, White |
| Width | 585 mm |
| Height | 430 mm |
| Package width | 585 mm |
| Package depth | 585 mm |
| Package height | 22 mm |
Product Information
| Brand | Rexel |
| Type | Combo |
Description
Rexel combination board - magnetic dry-erase surface with cork noticeboard 585x430mm with a distinctive black and silver arched frame. Includes mounting magnets, foam adhesive tape, and one black magnetic rewritable marker with eraser. - Combination of a magnetic dry-erase surface with a lower cork noticeboard section; Features a black and silver arched frame; Comes with two magnets and a black magnetic ReWritable dry-erase marker; Includes mounting kit
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.