Product Details
General Information
| Size | Other Sizes |
| Frame | Aluminium Frame |
| Fixing | Wall Mounted Board |
| Dimensions | 15x2022x1009mm |
| Board Surface | Cork Board |
| Board Size | 2000x1000mm |
| Colour | Cork |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Weight | 8.67kg |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Board |
Description
Cork notice board with an anodised aluminum trim and fixed by a through corner wall mounting. Excellent Cork notice board surface to pin and display your notices. Size: 2000x1000mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.