Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Width | 595 mm |
| Height | 438 mm |
| Depth | 14 mm |
| Weight | 1.08 kg |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Board |
Description
Felt notice board with an anodised aluminum trim and fixed by a through corner wall mounting. Excellent felt notice board surface to pin and display your notices. Size: 600x450mm.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.