Product Details
General Information
| Colour | Red |
| Product colour | Red |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Width | 1310 mm |
| Height | 925 mm |
| Depth | 35 mm |
| Weight | 4.32 kg |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Board |
Description
The Nobo Basic range of felt noticeboards are the functional economic choice. They have a felt surface in either red or blue and basic aluminium trim. Mounting fixings are included to attach the noticeboard to the wall. 1 year guarantee.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.