63% Off
‹ Prev
Next ›
Nobo 1903854 Rare Earth Magnets Pack of 10
- Extra strong magnet designed for use on Nobo magnetic glass dry wipe whiteboards.
- 32mm diameter
- Pack of 10 magnets
- Stylish clear colour
- Holds up to 6 sheets of paper on Nobo magnetic glass dry wipe whiteboards
£25.87
RRP: £69.04
Inc. VAT £31.04
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Product type | Board magnet |
| Product colour | Silver, Transparent |
| Width | 32 mm |
| Depth | 32 mm |
| Height | 9.2 mm |
| Weight | 96 g |
| Package width | 48 mm |
| Package depth | 48 mm |
| Package height | 130 mm |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Accessories |
Description
Stylish transparent magnets suitable for displaying memos or messages neatly and securely on a Nobo glass magnetic dry wipe whiteboard. Optimised for use on glass, pack of 10 magnets, 32mm diameter holds up to 6 sheets of paper on Nobo magnetic glass dry wipe whiteboards