‹ Prev
Next ›
Nobo 1915415 Impression Pro 890x500mm Widescreen Cork Notice Board
- Self-healing cork surface to display notices with exceptional pin-holding power
- Size: 89x50cm
- Contemporary slim and stylish frame delivers a more accessible and optimal display surface on the notice board
- InvisaMountâ„¢ system makes installation easy and fixings are neatly concealed behind the notice board
- 10 year guarantee
£208.16
Inc. VAT £249.79
Product Details
General Information
| Size | Other Sizes |
| Surface material | Cork |
| Frame | Yes |
| Material | Cork |
| Product colour | Brown |
| Width | 891 mm |
| Depth | 19 mm |
| Height | 503 mm |
| Weight | 3.48 kg |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Board |
Description
Widescreen format cork notice board with contemporary slim and unobtrusive frame offering a more accessible and expansive display surface. The InvisaMountâ„¢ system makes installation easy and fixings are neatly concealed behind the board. Excellent cork notice board surface to pin and display your notices. Size: 89x50cm.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.