‹ Prev
Next ›
Nobo 1915421 Impression Pro 1220x690mm Widescreen Red Felt Notice Board
- Excellent felt surface to pin and display notices
- Size: 122x69cm
- Contemporary slim and stylish frame delivers a more accessible and optimal display surface on the notice board
- InvisaMountâ„¢ system makes installation easy and fixings are neatly concealed behind the notice board
- 10 year guarantee
£284.72
Inc. VAT £341.66
Product Details
General Information
| Size | Other Sizes |
| Frame | Yes |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Product colour | Red |
| Width | 1229 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 698 mm |
| Weight | 3.9 kg |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Board |
Description
Widescreen format felt notice board with contemporary slim and unobtrusive frame offering a more accessible and expansive display surface. The InvisaMountâ„¢ system makes installation easy and fixings are neatly concealed behind the board. Excellent felt notice board surface to pin and display your notices. Size: 122x69cm.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.