‹ Prev
Next ›
Nobo In/Out Board 10 Names Grey 358x256mm 35538092
Non-Returnable
- The Nobo in/Out board has a simple sliding mechanism shows whether an employee is in or out by displaying a tick or cross
- The perforated card inserts provided allow you to add more names and can be removed easily to update and amend the board
- Supplied with wall fixings
- Spare pack of inserts available separately for staff changes (35538094)
- Takes up to 10 names
£448.04
Inc. VAT £537.65
Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Number of names | 10 |
| Product colour | Grey |
| Width | 358 mm |
| Height | 256 mm |
| Package width | 256 mm |
| Package height | 52 mm |
| Package depth | 358 mm |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Specialist |
Description
See at a glance who is in or out with a Nobo Grey In/Out board. This Nobo In/Out board uses a simple yet effective sliding mechanism to show a tick or cross against a name, to indicate who is in, and who is out. Use the perforated card inserts supplied to write or print names on; these inserts can easily be removed for amending and updating. Spare packs of insert cards are available when replacements are required. - Simple sliding mechanism to indicate staff whereabouts - Supplied with perforated card inserts to write or print names on - Supplied with wall fixings - Spare pack of inserts available separately for staff changes (35538094) - Takes up to 10 names (358x256mm)
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.