‹ Prev
Next ›
Nobo Microfibre Magnetic Whiteboard Eraser Refill Pads 1915325
- Whiteboard eraser microfibre refills pad for easy removal of ink and dirt residue
- Microfibre pads are washable and can be used with the range of Nobo Whiteboard cleaning products
- Pack of 2 microfibre refill pads
£18.44
Inc. VAT £22.13
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Product type | Board eraser |
| Product colour | Grey |
| Material | Microfibre |
| Compatibility | Nobo 1915324 |
| Package width | 40 mm |
| Package depth | 89 mm |
| Package height | 228 mm |
| Package weight | 420 g |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Accessories |
Description
These microfibre refill pads for use with magnetic whiteboard eraser 1915324 removes ink from whiteboard pens effectively from all dry wipe whiteboard surfaces. The microfiber pads are washable and can be used with all Nobo whiteboard cleaners such as sprays and foams, helping to maintain the whiteboards optimal performance and appearance. Pack of 2 microfiber refill pads.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.