Product Details
General Information
| Colour | blue |
| Product colour | Blue |
| Format | 8xA4 |
| Width | 972 mm |
| Height | 689 mm |
| Package width | 825 mm |
| Package height | 1085 mm |
| Package depth | 100 mm |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Panels & Accessories |
Description
If you need to protect important notices, these cases are an ideal choice. Available for inside and outside use, they feature a 4 mm security glass front and lock with a key, perfect for safety and security. - Sliding door access - ensures easy access to documents wherever you need it - Secure - tough aluminium frame with 4 mm thick security glass sliding doors and two locks
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.