Product Details
General Information
| Colour | blue |
| Product colour | Blue, Silver |
| Frame material | Aluminium |
| Format | 9xA4 |
| Width | 532 mm |
| Height | 692 mm |
| Package width | 792 mm |
| Package height | 1040 mm |
| Package depth | 77 mm |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Panels & Accessories |
Description
If you need to protect important notices, these cases are an ideal choice. Available for inside and outside use, they feature a 4 mm security glass front and lock with a key, perfect for safety and security. - Smart, modern design provides both protection and security for your important documents - Secure - tough aluminium frame with 4 mm thick security glass lockable door - Flexible - Hard-wearing cork for use with pins or white magnetic steel interior for use with magnets and dry-wipe marker pens - 1 cm border around each A4 page allows documents to really stand out - Easy to fit - unique fixing bracket for simple installation - 16 mm usable depth for pins/magnets - 3 year warranty
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.