62% Off
‹ Prev
Next ›
Nobo T-Cards 160gsm Tab Top 15mm W124x Bottom W112x Full H180mm Size 4 Green Ref 32938924 [Pack 100]
- T-Cards for use with Nobo T-Card systems
- 160gsm card stock
- Size 4 - Top width 124mm, full height 180mm, bottom width 112mm, tab height 15mm
- Ref: A110
- Colour: Light Green
- Packs of 100 in a range of colours: white, peach, light green, dark green, yellow, pink, red, grey, light blue, dark blue
- Packaging folds back to store pack on system, so fresh cards are always handy
- StockCode: 26198AC
£11.10
RRP: £29.08
Inc. VAT £13.32
Product Details
General Information
| Colour | Green |
| Size | 4 |
| Product colour | Green |
| Package width | 124 mm |
| Package depth | 21 mm |
| Package height | 181 mm |
| Package weight | 320 g |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | T-Cards |
Description
Take control of your projects with the Nobo T-Card range. T-Cards come in a fantastic choice of sizes so you can record basic or very detailed information. And with so many colours to choose from, it’s easy to colour-code teams, projects and resources and see the ‘big picture’ at a glance.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.