‹ Prev
Next ›
Obex Barriers® Premium Safety Belt Barrier; Belt Length mm: 10600; Red Post; Black/Yellow Chevron
Non-Returnable
- Ideal for restricting access to temporary work areas
- Solid, cast iron base for extra strength & durability
- Extra long belt of 10.6 metres
- 4 way connectivity
- Belt Depth mm: 50
£130.95
Inc. VAT £157.14
Product Details
General Information
| Material | Metal |
| Dimensions | 355x50x1015mm |
| Country of Origin | China |
| Belt Colour | Black/Yellow |
| Belt Length | 10.6m |
| Belt Width | 50mm |
| Barrier Type | Retractable Belt Barrier |
| Colour | Red |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Printed | Chevron Pattern |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Obex Barriers® |
| Type | Harness |
Description
Ideal for restricting access to temporary work areas
Solid, cast iron base for extra strength & durability
Extra long belt of 10.6 metres
4 way connectivity
Belt Depth mm: 50
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.