5% Off
‹ Prev
Next ›
OEM Samsung CLP315 Cyan Toner CLT-C4092S 1000 Pages Original Toner
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Cyan (1,000 pages)
- Count on consistent and impressive printing results—from first page to last. Print everyday documents, reports, marketing materials and more with Original HP Toner Cartridges.
- Print with the speed and quality your Samsung printer or MFP was built to deliver. Original HP Toner Cartridges are engineered to perform smoothly with your Samsung printer or MFP. Get consistent, professional quality, and avoid reprints.
- At every step of the design, supply chain, and production process for Original HP office cartridges, security is built-in with tamper-resistant chips, firmware and packaging.[3]
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung printer.
- What's in the box: Toner cartridge
£58.40
RRP: £61.48
Inc. VAT £70.08
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Cartridge Type | Original |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CLP-310, 310N, 315, 315W / CLX-3170FN, 3175N, 3175FN, 3175FW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CLT-C4092S |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 181 mm |
| Depth | 387 mm |
| Height | 79 mm |
| Package width | 387 mm |
| Package depth | 181 mm |
| Package height | 79 mm |
| Package weight | 800 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\n\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.