‹ Prev
Next ›
P Handle Sack Truck; Pneumatic Wheels; Steel; 300kg; Black
Non-Returnable
- P' Handle to Allow the Unit to be Laid Horizontally for Ease of Loading & Unloading
- Concave Cross Members
- Large 300mm Pneumatic Wheels to Give This Unit a Smooth Ride Over Rough & Uneven Terrain
£123.30
Inc. VAT £147.96
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Dimensions | 570x460x1260mm |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 15kg |
| Wheel Diameter | 300mm |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Tyre Type | Rubber |
| Toe Plate | 350x230mm |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Trucks |
Description
P' Handle to Allow the Unit to be Laid Horizontally for Ease of Loading & Unloading
Concave Cross Members
Large 300mm Pneumatic Wheels to Give This Unit a Smooth Ride Over Rough & Uneven Terrain
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.